Kullanım Şartları

Egenomi.com Kullanım, Ziyaret Şartları ve Uyarılar!

1.) Egenomi.com ticari amaç gütmeyen, Ege ekonomisini yararına, bağımsız bilgilendirme platformudur.  Bu web sitesini ziyaret ederek ve/ya Egenomi.com üyesi olarak, Egenomi.com web sitesinin kullanım koşullarını, içeriğinin tamamını okuyup, şartları kabul etmiş, ziyaret esnasındaki tüm davranışları gönüllü olarak gerçekleştirmiş olursunuz.

2.)  Kullanım şartlarında belirtilen tüm maddeler, hususlar, ziyaretçiler tarafından kayıtsız ve şartsız olarak kabul edilmiş sayılır. Bu ziyaretle, ziyaretçi herhangi bir konu ile ilgili itiraz ve defi ileri sürmeyeceğini açıkça beyan ve taahhüt etmiş olur.

3.) Egenomi.com Internet Gazetesidir. Internete bağlanabilen teknolojik cihazlar kanalıyla  www.egenomi.com; http://www.egenomi.com; http://egenomi.com; egenomi.com şeklinde yazılan alan adıyla ulaşılan özel tasarım bir "Ana Sayfa" üzerinden çalışmaktadır.

4.) Egenomi.com, "Basın Yayın İlkelerine Uymaya Söz Vermiştir."  Türkiye Cumhuriyeti Anayasası'ndan kaynaklanan başta kişi hak ve özgürlüklerini kısıtlayıcı, kişilerin haysiyet ve onurunu zedeleyici, iftira ve asılsız içerikleri ve Türkiye Cumhuriyeti kanunlarınca yasak olduğu açıkça belirtilen içerikler yayınlanmaz.

5.) Egenomi.com web sitesi siteye hizmet veren editör, muhabir, yazar vs. kişiler marifetiyle ekonomi alanından ulaştığı ve/ya e-posta yöntemiyle sektörlerde faaliyet gösteren kişi ve kurumlardan haber merkezine ulaştırılan haber, fotoğraf, yazı, yorum, makale, karikatür, video gibi bilgi içeren malzemeleri ticari amaç gütmeden, bilgilendirme maksatlı ziyaretçileriyle ve kamuyla paylaşmaktadır.

6.) Egenomi.com, ziyaretçilerin ve üyelerin bilgilenmesi amacıyla sunulan içeriklerin kesin doğru olduğunu garanti ve taahhüt etmez. İçeriklerin sadece tavsiye ve bilgilendirme amaçlı olduğunu peşinen beyan etmektedir. Egenomi.com, kendi ürettiği ve yayınladığı içeriklerden bizzat sorumlu olduğu gibi, ayrıca üye ve ziyaretçilerin ürettikleri ve yayınladıkları içeriklerden 5651 sayılı kanunun 5. Maddesi gereği hiçbir şekil, şart ve durumda sorumluluk kabul etmeyecektir.

7.) Ziyaretçiler, ziyaret esnasında sitede yayınlanan haber, fotoğraf, yazı, yorum, makale, karikatür, video gibi vs. bilgi malzemelerin içeriği hakkında, gerçek dışı bilgiler tespit ettiklerinde, durumu varsa belgesiyle sitemizin e-posta egenomi35@gmail.com  adresine yazılı olarak bildirmelidir.  Site yönetimi ve editörler gerekli incelemeyi yaptıktan sonra içerik kaldırma veya düzeltme yöntemini kullanarak gerekli müdahaleyi yapacaklardır.

8.) Egenomi.com, sunmuş olduğu hizmetlerin ve servislerin daha efektif kullanılabilmesi, hizmetlerin sürdürülebilirliğinin sağlanması amacıyla, yayınladığı içerikler içine teknolojinin imkan verdiği her türden ücretli reklam, tanıtım içerikleri ekleyebilir. Bu reklamlardan elde edilen maddi manevi gelirlerden içerikte ne şekilde olursa olsun, anılan tüm kurum, kuruluş, kişi, tüzel kişi, her ne nam ve ad altında olursa olsun, hiçbir hak talep edemez.

9.) Egenomi.com hizmetine bağlı tüm servislerin, alan adlarının, ürün incelemelerinin, videolarının, algoritmalarının, çizimlerinin, modellerinin, tasarımlarının ve diğer tüm fikri sınai içeriklerinin hakların sahibidir. Yazılım kodları ve ara yüzler servis sağlayıcı setup.com.tr sitesine aittir.

10.) Sunulan servislerin yazılım, tasarım ve telif hakları tamamen Egenomi.com’a aittir. Servislerin ve hizmetlerin, bununla bağlantılı sayfaların kopyalanmasına, çoğaltılmasına ve yayılmasına, ayrıca tersine mühendislik işlemlerine tabi tutulmasına izin verilmemektedir.

11.) Egenomi.com tarafından üretilen (video, yazı, resim, haber, ses dosyası) içeriklerin, kaynak belirtilmek koşulu ile alıntılanmasına, canlı link yöntemiyle yönlendirilmesine akan (streaming) videoların gömülü kodlarının başka sitelerde kullanılmasına Egenomi.com tarafından izin verilmektedir.

 12.) Egenomi.com, kullanıcı tarafından oluşturulan her türlü veri ve içeriğin hiç bir şekilde kontrolünü yapmamaktadır. Ancak kullanıcı(lar) tarafından, 3. şahıs ve kurumların kişilik hakları ile Türkiye Cumhuriyeti kanunları ve uluslararası anlaşmalar ile koruma altına alınan diğer hakların ihlal edilmesi halinde; ayrıca telif haklarını ihlal eden, müstehcenlik içeren, hakaret, küfür, küçük düşürücü ifadeler barındıran içeriklerin gönderilmesi; ayrıca Egenomi.com hizmetlerinin ve servislerinin amacını aşan bir şekilde kullanılması halinde, Egenomi.com hizmetleri derhal durdurma, ilgili içerikleri yayından çıkarma ve üyelik iptal etme hakkına sahiptir.

13.) Egenomi.com, ziyaretçilerine tüm içeriklerini ve servislerini ücretsiz olarak sunmaktadır. İleride herhangi bir zamanda, sunmuş olduğu servislerden ve içeriklerden bedelli ve/veya bedelsiz olarak yararlandırma hakkına sahiptir. Bedelli hizmetler ve abonelik türleri, söz konusu olduğunda Egenomi.com sitesinde önceden kanununun öngördüğü şartlarda tüm ziyaretçilerine duyurmakla mükelleftir.

14.) Egenomi.com sitesine üye olurken verilen bilgilerin doğruluğundan ve gizliliğinden, ayrıca şifre ve kullanıcı adının korunmasından, başka kimselerle paylaşılmamasından kullanıcının kendisi sorumludur. Bu bilgilerin yetkisiz kişiler tarafından ele geçirilmesi ve Egenomi.com servislerinin kullanılması halinde Egenomi.com sorumluluk kabul etmez.


15.) Egenomi.com ve kullanıcı ziyaretçi arasında ortaya çıkabilecek her türlü hukuki ihtilaf öncelikle iyi niyet çerçevesinde çözümlenmeye çalışacaktır, aksi halde taraflar Türkiye Cumhuriyeti Mahkemeleri ve İcra Dairelerinin yetkili olduğunu kabul ederler. Tarafınıza sunulan kullanım kuralları, kullanıcının kayıtlı üye olması / siteye girmesi, içeriklerden ve servislerden yararlanmaya başlaması ile her iki taraf arasında kabul edilmiş sayılır. Kullanım şartları kabul edilmediği takdirde, kullanıcının siteyi ve servisleri kullanmaması yeterlidir.

16.) Egenomi.com yönetimi gerek gördüğünde tek taraflı olarak, yayın durdurmaya, siteyi tamamen kapatmaya, içerik konsepti değiştirmeye karar verebilme yetkisine sahiptir.  
Değişen yasalar ve koşullara göre kullanıcı sözleşmesini her zaman tek taraflı olarak değiştirebilir, yürürlükten kaldırabilir veya yeni bir sürümünü yayınlayabilir.
Dileği takdirde sunmuş olduğu hizmetler üzerinde  en iyi hizmeti verme amacı ile her zaman tek taraflı olarak değişiklik yapma hakkına sahiptir.
Egenomi.com
SİTE YÖNETİMİ


Bu sayfa 10.09.2017 12:22:44 tarihinde eklenmiştir.

Okuyucu Yorumları