İLÇELER / İZMİR / GÜNCEL

ALTO kariyer portalı kurdu

ALTO Başkanı Saka: 'İş arayan ve işvereni en kolay yoldan buluşturmak üzere geliştirdiğimiz projeyle, Aliağa'ya önemli bir hizmeti vermiş olacağımızı düşünüyorum” dedi.

ALTO kariyer portalı kurduAliağa Ticaret Odası (ALTO), kariyer portalı kurdu. Kurulan  portal istihdam faaliyetlerine aracılık etmeyi amaçlıyor. www.kariyer.alto.org.tr web adresinde bölgede iş ve personel arayanlar online olarak faydalanabilecek.  Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Adnan Saka, "İnsan kaynakları konusunda geliştirilmiş internet siteleri, işverenlerin aradıkları nitelikteki personele hızlı bir şeklide ulaşabilmelerini sağlamakta aynı zamanda iş arayanların da niteliklerine uygun işi çok daha hızlı bir şekilde bulabilmelerine olanak tanımakta" dedi.

Aliağa Ticaret Odası (ALTO), kentte faaliyet gösteren ve Oda üyesi işverenler ile iş arayanlar arasında bir insan kaynakları köprüsü kurarak, her iki taraf için istihdam sürecinin daha etkin yürütülmesi amacıyla ‘kariyer portalı’ oluşturdu.

Bölgede iş ve personel arayanları www.kariyer.alto.org.tr adresinde online ortamda buluşturacak olan portal istihdam faaliyetlerine aracılık edecek. Oluşturulan portalda işverenler aradıkları nitelik ve pozisyona göre iş ilanı verebilecek ve iş arayanlarda ilana başvuru yapabilecek.

Üyeler İş İlanı Verebilecek

Kariyer portalını iş arayan kişilerin uygun işlere yerleştirilmeleri ve firmaların da nitelikli personel bulma sorununa çözüm getirebilme amacıyla hizmete sunduklarını söyleyen Aliağa Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Adnan Saka, “Günümüzün en etkin iletişim kanalı haline gelen “internet”, işverenler ve iş arayanlar arasında da çok yoğun bir şekilde kullanılıyor. İnsan kaynakları konusunda geliştirilmiş internet siteleri, işverenlerin aradıkları nitelikteki personele hızlı bir şeklide ulaşabilmelerini sağlamakta aynı zamanda iş arayanların da niteliklerine uygun işi çok daha hızlı bir şekilde bulabilmelerine olanak tanımakta. Bu düşünceden hareketle projemiz, işverenlerin işgücüne ihtiyaç duydukları anda iş ilanlarını mümkün olan en kısa sürede, en geniş kitleye ulaştırılmasını sağlamayı hedefliyor. Bununla birlikte bir diğer hedefimiz de Aliağa’da iş arayan kişilerin portalımızda kendilerine uygun iş ilanı olması halinde bundan anında haberdar olabilmelerini sağlayarak başvuru yapabilmelerini hedefliyoruz” dedi.

Üyelere Çağrı

Hizmete sunulan veri tabanında Aliağa’da işçi arayan firma ve iş arayan personel portföyüne kolaylıkla erişebileceğini ifade eden Saka, “Odamız üyesi firmalar insan kaynakları birimlerinde kullanmak üzere, ‘ücretsiz’ bir işveren hesabı oluşturabilecekler. Açılan hesap sayesinde üyelerimiz ihtiyaçları doğrultusunda iş ilanı verebilecek ve iş arayanlarda portal üzerinden ilana başvuruda bulunabilecekler. Bu kapsamda üye firmalarımızdan birisi aradığı pozisyon ve nitelikleri belirten ilanı veri tabanımızda yayınladı ve başvurular devam ediyor. Ben bu noktada personel arayan tüm üyelerimizi, oluşturduğumuz kariyer portalı üzerinden ilan vermeleri çağrısında bulunuyorum” diye konuştu.

Yatırımcının Personel Arayışına Online Çözüm

Aliağa’nın sanayi kenti olduğuna ve bölgede faaliyet gösteren firmaların personel bulma konusunda ciddi sıkıntılar yaşadığına dikkat çeken, “Aliağa’da yatırım yapmak isteyen yerli ve yabancı firmalar, kurduğum fabrikaya Aliağa’da nitelikli personel bulabilecek miyim sorusuyla karşı karşıya kalıyor. İş arayışında olanlar ise işverene özgeçmişlerini ulaştırmakta zorlanıyor. İş arayan ve işvereni en kolay yoldan buluşturmak üzere geliştirdiğimiz projeyle, Aliağa'ya önemli bir hizmeti vermiş olacağımızı düşünüyorum” dedi.

 

İş ilanı vermek ve iş aramak için http://kariyer.alto.org.tr/ adresini tıklayınız.

KAYNAK: http://www.alto.org.tr/tr/haber-odasi/item/1900-i%C5%9Fveren-ve-i%C5%9F-arayan-alia%C4%9Fa-ticaret-odasi-kariyer-portalinda-bulu%C5%9Fuyor.html 
Bu haber 18.09.2017 21:25:22 tarihinde eklenmiştir.İlgili Etiketler

İlgili etiket bulunamamıştır.

Okuyucu Yorumları

Benzer Haberler