GENEL / İZMİR

Tarımda devrim yaratacak uygulama!

ELİDAŞ, pamuk deposu, laboratuvar başta olmak üzere tüm tesisin enerji tüketimi için güneş enerjisi üretim santrali kurdu.

Tarımda devrim yaratacak uygulama!Ülkemizde ilk defa lisanslı depoculukta pamuk ile depolama ve elektronik ürün senedi üretmek üzere İzmir Ticaret Borsası(İTB) önderliğinde kurulan Ege Tarım Ürünleri Lisanslı Depoculuk A.Ş. (ELİDAŞ), tarımda devrim yaratacak uygulamalarına bir yenisini ekledi. ELİDAŞ, pamuk deposu, laboratuvar başta olmak üzere tüm tesisin enerji tüketimi için güneş enerjisi üretim santrali kurdu.

İTB Meclis Başkanı ve ELİDAŞ Yönetim Kurulu Başkanı Barış Kocagöz, projenin “Tarımda bir devrim” sloganıyla, İTB’nin liderliği ile başladığını ve çağdaş tarımsal pazarlama doğrultusunda başarıyla verdiği hizmetlerle hedeflerine doğru emin adımlarla ilerlediğini kaydetti. Kocagöz, “Bu doğrultuda,  tesiste harcanan enerjinin de milli, yerli ve yenilenebilirkaynaklardan elde edilmesini amaçladık. Güneş enerjisi üretim tesisinde,  toplamda 1.600 m2 alanda 880 adet güneş paneli çalıştırılmasıyla birlikte yılda 311.000 kW’lık üretim hedefleniyor” dedi.

Güneş enerjisi üretimi ve kullanımına Eylül ayında başladıklarını belirten Kocagöz, şunları söyledi:

Haberin devamı ve diğer fotoğraflar için tıklayınız: http://itb.org.tr/Haber/266-elidas-pamugu-gunes-ile-depolayacak
Bu haber 08.12.2017 06:41:34 tarihinde eklenmiştir.


Okuyucu Yorumları

Benzer Haberler