İLÇELER / İZMİR / GÜNCEL

İstihdama Katkı Sağlama Ödülü

Demirtaş: 'Cumhurbaşkanımıza 100 bin kişi istihdam sözü vermiştik. Bu sözü daha Ağustos ayında tutarak, 100 bin rakamını geçmiştik” dedi.

İstihdama Katkı Sağlama Ödülüİzmirli Oda Başkanları, İstihdama Katkı Sağlama Ödülünü Cumhurbaşkanı ve Başbakan elinden aldı, Valiye teslim etti

İzmir Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ekrem Demirtaş, Ege Bölgesi Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ender Yorgancılar, Menemen Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Yılmaz Güral ve Torbalı Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Abdulvahap Olgun,  İzmir’in en fazla istihdam yaratan illerden birisi olması nedeniyle Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan ve Başbakan Binali Yıldırım’dan İzmir adına aldıkları ödülü, İzmir Valisi Erol Ayyıldız’a verdi.

Demirtaş, 2017 yılı başında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından başlatılan istihdam seferberliğine en başından itibaren büyük destek verdiklerini ve tüm Odalar olarak üyelerini yeni istihdam yaratmaları konusunda teşvik ettiklerini belirterek, “Cumhurbaşkanımıza 100 bin kişi istihdam sözü vermiştik. Bu sözü daha Ağustos ayında tutarak, 100 bin rakamını geçmiştik” dedi. Demirtaş, İstihdam Seferberliği ile amaçlanan 1.5 milyon kişiye istihdam sağlanması hedefine de ulaşıldığını belirterek, bu nedenle 14 Aralık’ta Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde Milli İstihdam Seferberliği Ödül Töreni düzenlendiğini ve en çok istihdam yaratan iller ile firmaların da ödüllendirildiğini söyledi. İzmir’in Ankara, İstanbul, Antalya ve Muğla ile birlikte en fazla istihdam yaratan 5 ilden biri olduğunu aktaran Demirtaş, “İzmir’in ödülünü Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Başbakan Binali Yıldırım ile Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu’ndan tüm İzmir adına aldım. Aslında bu ödülü Sayın Valimiz alacaktı ama hava muhalefeti nedeniyle Ankara’daki törene katılamadığı için gelemedi. Şimdi bu ödülü diğer Oda başkanlarımız ile birlikte Sayın Valimize sunuyoruz” dedi. Demirtaş, önümüzdeki yıl da daha fazla istihdam yaratmak için tüm güçleri ile çalışmaya devam edeceklerini belirtirken,  Vali Erol Ayyıldız da İzmir’in Milli İstihdam Seferberliği kapsamında yeni istihdam yaratmada öncü ve örnek bir şehir olduğunu söyledi.

Haberin sayfası ve diğer fotoğraflar için tıklayınız:
http://www.izto.org.tr/tr/ehaber/type/read/id/4380
Bu haber 26.12.2017 16:18:20 tarihinde eklenmiştir.


Okuyucu Yorumları

Benzer Haberler