EKONOMİ / EMLAK - ARAZİ / İLÇELER / İZMİR / GÜNCEL / KÜLTÜR / SANAT / MAGAZİN / SİYASET / SPOR / TATİL

YERLİ OTOMOBİLDE İZMİR FARKI

Türkiye'de ilk kez bir büyükşehir belediyesinin düzenlediği 'Yerli Otomobil' üretim toplantısının başkanlığını ise İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu yaptı.

YERLİ OTOMOBİLDE İZMİR FARKIYan sanayisinden, lojistik ve ulaşım kolaylıklarına, insan kaynağından yedek parça ve otomobil üretim deneyimi fabrikalara kadar her olanağı barındıran İzmir, yerli otomobil fabrikası içini de harekete geçti.  Kurulan 8 kişilik komisyonun lobi faaliyetlerine yön vereceğini ve EBSO Başkanı Ender Yorgancılar'ın liderliğinde çalışacağını kaydeden Başkan Aziz Kocaoğlu, "Bu komisyonda ayrıca Tiryakiler Grubu Başkanı Mehmet Tiryaki, ESBAŞ CEO'su Faruk Güler, Norm Civata Yönetim Kurulu Üyesi Fatih Uysal, İnci Holding Yönetim Kurulu Başkanı Neşe Gök, TERBAY Yönetim Kurulu Başkanı Abdullah Baysak, Sektör Danışmanı Mustafa Menku ve CMS Jant Yönetim Kurulu Başkanı Bertuğ Ösen'den oluşan 8 kişilik komiteyi belirledik. Bu komitenin yapacağı çalışmalarla yerli otomobil fabrikasının İzmir'de düzenlenmesi için çaba sarf edeceğiz. Ayrıca önümüzdeki cuma veya cumartesi günü komitemiz İzmir milletvekillerini davet edip Ankara'da lobi çalışmaları yapmaları için destek isteyecek" ifadelerini kullandı. 

İLK 5 ADIM BELİRLENDİ

1- Lobi faaliyetleri için 8 kişilik komite oluşturuldu

2- Fabrika alanı olarak Aliağa, Bergama ve Kınık bölgesi üzerine yoğunlaşılmasına karar verildi

3- İzmir milletvekilleriyle biraraya gelinip lobi desteği istenmesi kararlaştırıldı

4- İzmir'in ve avantajlarının yer aldığı rapor hazırlanarak Başbakan Binali Yıldırım ve İzmir milletvekillerine iletilecek.

5- Yerli otomobilin en az yüzde 60'ının İzmir ve Ege Bölgesi'ndeki tesislerden temin edilmesi sağlanacakHaberin tamamı ve fotoğraflar için tıklayınız: 

http://www.ebso.org.tr/tr/haberler/ebso-haberler/yerli-otomobilde-i%CC%87zmir-farki
Bu haber 18.11.2017 01:26:03 tarihinde eklenmiştir.


Okuyucu Yorumları

Benzer Haberler