GENEL / İZMİR

İlk olacak, örnek olacak

İzmir Büyükşehir Belediyesi, inşaat çalışmaları hızla devam eden ilk etap konutların kura çekimini, 4 Temmuz 2017 tarihinde noter huzurunda gerçekleştirmişti.

İlk olacak, örnek olacakİzmir Büyükşehir Belediyesi'nin ilk kentsel dönüşüm uygulaması olan Uzundere Projesi’nin birinci etabındaki 9 bloktan 7'sinin kaba inşaatı bitti, kalan 2 blok da 4. kata kadar yükseldi. Yerinde ve vatandaşların "gönül rızası" ile gerçekleştirilen bu proje, Türkiye'deki diğer kentsel dönüşüm çalışmalarına da örnek olacak.


Yıkılan eski, sağlıksız konutların bulunduğu aynı yerde ve "tamamı uzlaşmayla" gerçekleştirmesi nedeniyle Türkiye’de kentsel dönüşüm çalışmalarına örnek gösterilen İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin Uzundere Kentsel Dönüşüm Projesi’nde ilk etap binalar yükseldikçe heyecan da artmaya başladı. 12 bin 809 m² alandaki 280 konut ve 33 işyerinin yer aldığı projede kaba inşaatı tamamlanan 7 bloğun iç mekan ince işleri devam ederken, diğer 2 blokta ise kaba inşaatı süren binalar 4. kata kadar yükseldi. 9 blok, 280 konut ve 33 işyerinden oluşan ilk etap konutları, tüm alt yapı çalışmalarının tamamlanmasıyla birlikte, 2018’in Haziran ayından itibaren hak sahiplerine teslim edilecek. 

Haberin devamı ve diğer fotoğraflar için tıklayınız:  http://www.izmir.bel.tr/HaberDetay/32136/tr
Bu haber 24.11.2017 23:18:30 tarihinde eklenmiştir.


Okuyucu Yorumları

Benzer Haberler