İZMİR / GÜNCEL / SPOR

47 milyon Euro’luk Rüzgar Enerji Santrali açıldı

Karova Res Rüzgar Enerji Santralinde 7 adet 2.85 MW ve 6 adet 1.7 MW olmak üzere toplam 13 adet türbin kullanıldığı, proje ile yıllık 122 milyon 500 bin kWh(kilowatt saat) elektrik üretimi sağlanacağı, yıllık 36 bin 500 hanenin elektrik ihtiyacının karşılanacağı öğrenildi.

47 milyon Euro’luk Rüzgar Enerji Sanrali açıldıCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak, Bakanlar ve milletvekillerinin katılımı ile Beştepe Millet Kültür ve Kongre Merkezinde gerçekleştirilen Elektrik Santralleri Toplu Açılış Törenine, canlı yayınla bağlanan Muğla Valisi Esengül Civelek, Bodrum Mumcular Mahallesinde devreye alınan 30 MW gücündeki Karova Res Rüzgar Enerji Santrali açılış törenine katıldı.

 

Canlı yayında Ankara’ya bağlanan Vali Civelek, yaptığı konuşmada “Ülkemizin elektrik üretimine katkı sağlayacak Karova Res Rüzgar Enerji Santrali yatırımının ilimize, bölgemize, ülkemize hayırlı olmasını diliyor, başta zatıaliniz olmak üzere Sayın Bakanımıza ve santralin yapımını üstlenen yatırımcımıza şükranlarımızı sunuyoruz” dedi.

 

Karova Res Rüzgar Enerji Santralinde 7 adet 2.85 MW ve 6 adet 1.7 MW olmak üzere toplam 13 adet türbin kullanıldığı,  proje ile yıllık 122 milyon 500 bin kWh(kilowatt saat) elektrik üretimi sağlanacağı, yıllık 36 bin 500 hanenin elektrik ihtiyacının karşılanacağı öğrenildi. Projenin 47 milyon Euro’ya mal olduğu belirtildi.Haberin devamı ve diğer fotoğraflar için tıklayınız: http://www.mugla.gov.tr/vali-civelek-bodrumda-47-milyon-euroluk-ruzgar-enerji-sanralinin-acilisini-yapti
Bu haber 24.11.2017 07:37:45 tarihinde eklenmiştir.İlgili Etiketler

Rüzgar Enerji Santrali

Okuyucu Yorumları

Benzer Haberler