İZMİR / GÜNCEL / MAGAZİN

120 MİLYON TL’LİK YATIRIMIN TEMELİ ATILDI

Başkan Saraçoğlu, “Kütahya’nın sanayileşmesine baktığımız zaman 1950’lerde bölgede en geniş kamu yatırımı alan il Kütahya. O dönemlerde sevindirici olan kamu yatırımları zaman içerisinde özel müteşebbisimizin önünü kırdığını, yatırımcının gelişmediğini görüyoruz.'

120 MİLYON TL’LİK YATIRIMIN TEMELİ ATILDI120 milyon TL’lik yatırımla, 2. Organize Sanayi Bölgesinde (OSB)  hayata geçecek olan Oluklu Mukavva Ambalaj Üretim Tesisinin temeli törenle atıldı.

Kahramanmaraş Kağıt Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi tarafından Kütahya’daki kağıt fabrikasının yanına yaptırılacak olan üretim tesisinin açılış törenine Kütahya Valisi Ahmet Hamdi Nayir, Belediye Başkanı Kamil Saraçoğlu, Dumlupınar Üniversitesi (DPÜ) Rektörü Prof. Dr. Remzi Gören, İl Jandarma Komutanı Albay Tayfun Dündar, Kütahya Ticaret ve Sanayi Odası (KÜTSO) Başkanı Nafi Güral, Kahramanmaraş Kağıt Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi Yönetim Kurulu Başkanı Muhammet Muhittin Ciğer, STK Temsilcileri, bazı daire müdürleri ile fabrika çalışanları katıldı.

Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan temel atma töreninin açılış konuşmasını yapan Kahramanmaraş Kağıt Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi Yönetim Kurulu Başkanı Muhammet Muhittin Ciğer, “2010 yılında ilk yatırım kararı aldığımızda ilk hedefimiz kıymetli bir coğrafyada bulunan Kütahya’nın sanayisine katkıda bulunmaktı. Sanayici bir aile olarak elimizi taşın altına koymamız gerektiğini düşündük. Bu noktada Kütahya’nın misafirperverliğine teşekkürlerimizi sunuyoruz” dedi.

“300 KİŞİYE İŞ İMKANI DOĞACAK”

25 bin m2 kapalı alanda faaliyet geçecek üretim tesisinin 110 bin ton üretim kapasitesine sahip olacağını, ilk etapta 160 kişinin istihdam edileceğini aktaran Muhammet Muhittin Ciğer, “Kütahya’da bulunan kağıt fabrikamızda 153 kişi çalışıyor. Atık kağıdın toplanması, ayrıştırılması, nakliyatı gibi yan hizmetleri eklediğinizde yaklaşık 500 kişilik bir iş imkanı oluşturuyoruz. Yeni kurulacak olan oluklu mukavva fabrikamızda ilk etapta 160 kişilik ilave istihdam oluşturacağız. Daha sonraki yatırımlarla bu sayıyı 300 kişiye ulaştırmayı hedefliyoruz” dedi.

Haberin devamı ve diğer fotoğraflar için tıklayınız: http://kutahya.gov.tr/120-milyon-tllik-yatirimin-temeli-atildi
Bu haber 24.11.2017 06:56:10 tarihinde eklenmiştir.İlgili Etiketler

Başkan Saraçoğlu
Kütahya

Okuyucu Yorumları

Benzer Haberler